Güre

Güre için 10 Kişi Online

İletişim   |   + Tesis Kayıt

Güre Gezilecek Yerler

Güre Hakkında
Güre Kaplıcaları
Sarıkız Efsanesi
Güre Ne Zaman Gidilir
İstanbul Bursa Yolu Üzerinden Güre'ye Nasıl Gidilir
Güre Gezilecek Yerler
İzmir'den Güre'ye Nasıl Gidilir
Güre Nerede
İstanbul Tekirdağ Üzerinden Güre'ye Nasıl Gidilir
Güre Sahili
Güre Konaklama
İstanbul Bandırma Üzerinden Güre'ye Nasıl Gidilir
Ankara'dan Güre'ye Nasıl Gidilir
Güre Ne Yenir Ne İçilir
Güre Yapılması Gerekenler
Güre Tatil
Güre Alışveriş
Güre Gelinçamı
Güre Köyü

 

Güre, Akçay’ın 4 kilometre ilerisinde, Çanakkale yolu üzerinde bulunuyor ve kaplıcalarıyla ünlü bir tatil beldesi. Kazdağı eteklerindeki beldenin, çeşitli hastalıklara iyi gelen 64 derecedeki kaplıca suyu ve termal tesisleri yıl boyunca yerli ve yabancı turistlere açık. Belde merkezinde bulunan mini amfitiyatroda çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca Ağustos ayı içerisinde, Güre Sarıkız etkinlikleri Güre Belediyesi tarafından organize ediliyor. 

Güre Kaplıcaları: Son yıllarda büyük ilgi gören ve adeta Güre'nin simgesi haline gelen kaplıca ve termal tesisler yöreyi sağlık turizmi açısından vazgeçilmez bir nokta haline getirmiş durumda. Ayrıca Güre Kaplıcası'nın bugün kullanılmayan eski bölümündeki mimari süsler, sütunlar ve kabartmalar, sıcaklık ve ılıklık gibi eskiden de var olan bölümlerin izleri ilgi çekici. Mermer kabartmalara bakıldığında, kaplıcanın antik çağlardan beri kullanıldığı anlaşılıyor. 

Güre Gelinçamı Piknik Yeri: Güre Köyü’ne 3 kilometre mesafede halka açık bir piknik yeri. Güre’den itibaren yeni açılan yol ile ulaşılabiliyor. Her yıl Güre Belediyesi’nce yapılmakta olan Sarıkız etkinliklerinin bir bölümü burada gerçekleştiriliyor.

Pınarbaşı Piknik Alanı: Güre Köyü sınırları içinde ve Güre'de gezilecek yerler arasında olan, Akçay’a 6 km mesafede bir piknik yeri. Yamaçtan akan bol ve buz gibi su yaz aylarında serinlemek için ideal. Ayrıca piknik alanı içerisinde Alabalık üretilen bir çiftlik de bulunuyor.

Çamlıbel-Şarlak Piknik Yeri: Akçay’dan 6 kilometre ileride Çanakkale yolu üzerinde bulunan Çamlıbel Köyü, Kazdağı eteklerinde kurulmuş şirin bir köy. Çiftlikevleri, küçük dağ tesisleri mevcut. Köyün hemen üst tarafında Şarlak Piknik yeri muhteşem deniz ve dağ manzarasında piknik yapabileceğiniz etkileyici bir köşe.

Kavlaklar: Güre’den, Altınoluk istikametine giderken sağa dönüldüğünde Kavlaklar Köyü’ne ulaşılıyor Burada hizmet veren Ali Baba’nın yerinde muhteşem bir manzara eşliğinden piknik yapabilir veya servisten yararlanabilirsiniz. Ali Baba’nın yerinin diğer adı “Körfezin Balkonu”. Ayrıca Güre’nin sahil kısmında Orman Bakanlığı’nın kampı bulunuyor. Kamp için son derece ideal olan alanda, konaklama ve yeme-içme tesisleri de mevcut..

Güre Çamlıbel Köyü

Güre Cami: Bugün Güre gezilecek yerler içinde en önemlilerinden biri ve aynı zamanda Güre'nin en eski yapısı olan cami taş mimarisi, süslemeleri, alçı kabartmaları, yazıları, iç bölüm nakışları, bitki motifleri, kare plan şeması ve 1880 tarihli kitabesi ile ilgi çekiyor. Güre'de bulunan diğer ilgi çekici alanlar ise; yazıtlı çeşme ve hamam kalıntısının yanısıra 8.7.1323 tarihini taşıyan zeytinyağı fabrikası.

http://gureotelleri.balnet.net/Oteller/Bu Konuya Toplam 7 Yorum Yapılmıştır.   

Ad : Soyad :
E-Mail : Şehir :
Ülke :      
Başlık :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :     Değiştir                  
 
Uğur Koçoğlu / Ankara
Güre
Altı yıldır yaz aylarında Güre ye gidiyorum, o yörede doğallığını koruyan tek yer diyebilirim, burada yüksek binalar göremezsiniz çünkü yerel yöneticiler buna izin vermezler, betonlaşma Güre ye henüz uğramamıştır, bundan sonrada uğramamasını, bu doğallığını korumasını diliyor, Güre li yöneticilere başarılar diliyoruz...
21.10.2012 18:12:14 / 2415
naim akyıldırım / balıkesir
güre
kırk yıldır güreyi bilirim. doğallığı hiç bozulmadı.denizi, çakılları harikadır.sahilde evim var.oksijeni,tatlı suyu,denizi,orman ,kaplıca ,zeytin,şifalı otlar ve daha nice güzellikler.burada hayat var.
13.01.2012 18:26:03 / 1921
MEHMET candaş / izmir
arıyrum
güreyi çok merak ediyorum.yaz kış oturacak ev arıyorum emekliyim eşim ve ben.denize yakın 3,5 kayığım var yardımcı olursanız sevinirim. teşekürler.
20.12.2011 01:01:13 / 1885
aynur şenol / istanbul
muhteşem güre tatilim
tatilimi gürede geçirdim süperdi hasan boğuldumu desem pınarbaşımı desem çamlıbelmi desem kısacası kazdağı eteklerini hepsini gezdim doğaüstü biryerdi havası insanı alıp götürüyoo resmen güre yazlık evleride süper sakin huzurlu tekrar gidicem
11.07.2011 10:50:07 / 1549
sinan aydın / balıkesir
bambaşka bir yer
güre doğal güzellikleriyle ünlü olan bir yerdir.egenin incisi olarak adlandırılır.15 yıldır buradayım herkesin gelip görmesini isterim heleki pınarbaşı piknik yerini oksijeni insana sanki başka bi hayat veriyo
01.11.2006 18:47:17 / 125
merve çim / istanbul
güreeeeeeee
geçtiğimiz yaz 7 arkadaş tatilimizi gürede geçirdik.hayatımda geçirdiğim en güzel tatildi diyebilirim.güre küçük bir yer ama çok güzel ve huzurlu bir tatil yeri.herkese öneririm.sahildeki evleri süper.insanları çoooook iyi.
31.10.2006 23:33:14 / 123
selahattin çoker / antalya
hayatım
gürede tam 17 yılım geçti. çoçukluğumun hepsi orada geçti.şimdi çok özlüyorum.işim dolayısıyla pek çok ülke ve şehir gezdim.ama güreden aldığım haz ve zevki hiçbirine değişemem. güre egenin gözbebeği değil bence tüm dünyanın göz bebeği.dünyanın hiçbir yerinde 1000 metrede hem tuzlu hem sıcak hemede mükemmel ötesi bir su bulamassınız. güre gerçekten arıyorum.güremi sizinde görmenizi çok istiyorum.
10.09.2006 09:58:45 / 86

Hakkımızda Nasıl Çalışıyoruz İnsan Kaynakları Gizlilik-Güvenlik Yasal Uyarı KvKK